Promocja

nasze-miasto-zielona-gora-kolo-naukowePoznajcie koło naukowe do zadań specjalnych!

- Niektórzy myślą, że klonujemy tutaj owce. Tak nie jest. Realizujemy inne, równie ciekawe projekty z zakresu inżynierii biomedycznej - przyznaje Aleksandra Gular, przewodnicząca
Koła BiomedUZ.

Artykuł

tv uz katarzyna arkuszWywiad z dr inż. Katarzyną Arkusz oraz studentami kierunku inżynieria biomedyczna pt. "Co można wymienić w człowieku" przeprowadzony podczas tegorocznego Festiwalu Nauki - czerwiec 2015

infoserwis uz katarzyna arkuszChoroby nowotworowe stanowią drugą, po chorobach układu krążenia, najczęstszą przyczynę śmierci Polaków. Dlatego tak istotne są badania naukowe mające na celu udoskonalanie metod pozwalających na szybką diagnostykę w tym zakresie. Do grona naukowców, którzy zajmują się tą problematyka badawczą należy także dr inż. Katarzyna Arkusz z Wydziału Mechanicznego UZ.

Wywiad z dr inż. Katarzyną Arkusz pt. "Biosensor pomoże w walce z rakiem"

 

infoserwis uz katarzyna arkuszdr inż. Katarzyna Arkusz została uhonorowana ogólnopolską nagrodą Siemensa w 2015r. za pracę doktorską pt.: "Opracowanie elektrochemicznego biosensora do wykrywania wybranych cytokin na podłożu Ti/Ti02".

Nagroda Siemensa

 

infoserwis pokaz drukarki 3d elzbieta krysicka cydzikNa Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się pokaz pracy drukarki 3D. O możliwościach tego sprzętu i o tym co daje on studentom mówiła prof. Elżbieta Krasicka-Cydzik i mgr Chrystian Klonecki-Olech z Zakładu Inżynierii Biomedycznej.

Pokaz pracy drukarki 3D na Wydziale Mechanicznym

 

 

wzielonej elzbieta krysicka cydzik'Uniwersytet Zielonogórski może pochwalić się ciekawą, technologiczną zdobyczą. Drukarka 3D, która pozwala tworzyć przestrzenne obiekty to idealne narzędzie dla studentów inżynierii biomedycznej. Dzięki temu urządzeniu można "wydrukować" np. endoprotezę stawu biodrowego, protez, czy części mechanicznych." - www.wzielonej.pl

Wywiad z dr hab. inż. Elżbietą Krasicką-Cydzik oraz mgr inż. Chrystianem Kloneckim-Olech a także całość artykułu można odnaleźć klikając w link: "Nowoczesna technologia na UZ - drukarka 3D"

 

Cudze chwalicie swego nie znacie

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - pod takim tytułem opublikowany został wywiad z dr inż. Tomaszem Klekielem, który prezentował wraz z mgr inż. Chrystianem Kloneckim-Olech podczas drzwi otwartych Funduszy Europejskich na Uniwersytecie Zielonogórskim najnowszą pozyskaną przez Zakład Inżynierii Biomedycznej i Koło Naukowe BIOMEDUZ aparaturę. Przedstawione zostały urządzenia wykorzystywane w inżynierii rehabilitacji oraz system modelowania i druku przestrzennego.

Wywiad

strefa nauki elzbieta krysicka cydzikTajemnice nanomateriałów

Inżynieria biomedyczna? Na Uniwersytecie Zielonogórskim ten kierunek kojarzy się z prof. Elżbietą Krasicką-Cydzik. Jest jego twórczynią wraz z grupą uczonych. Jego pracownicy mogą się pochwalić wieloma naukowymi osiągnięciami.

Pełna treść wywiadu z dr hab. inż. Elżbietą Krasicką-Cydzik.

pryzmat prof dr hab inż Romuald Bedzinski"Kręgosłup wygrał z czołgiem" - wywiad z profesorem Romualdem Będzińskim, jednym z najważniejszych twórców polskiej biomechaniki.

Wywiad

tvuz agnieszka kaczmarek pawelska 2"Praca naukowca nie może ograniczyć się tylko do pisania publikacji i siedzenia w laboratorium. Uważam, że naukowiec powinien dać coś od siebie materialnego, czyli gdzieś coś wdrożyć". O swoich doświadczeniach zdobytych podczas stażu w firmie FAF Polska w ramach projektu Akcelerator Innowacji, opowiada dr inż. Agnieszka Kaczmarek z Zakładu Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechanicznego UZ.

Wywiad

Mapa

Kontakt

Instytut Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej

Sekretariat

tel.: 683282273

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uniwersytet Zielonogórski

ul. Prof. Z.Szafrana 4

65-516 Zielona Góra

Wykorzystujemy ciasteczka tylko do celów statystycznych i dopasowania treści. Czytaj więcej