Poznajcie koło naukowe do zadań specjalnych!
- Niektórzy myślą, że klonujemy tutaj owce. Tak nie jest. Realizujemy inne, równie ciekawe projekty z zakresu inżynierii biomedycznej - przyznaje Aleksandra Gular, przewodnicząca
Koła BiomedUZ.
Wywiad z dr inż. Katarzyną Arkusz oraz studentami kierunku inżynieria biomedyczna pt. "Co można wymienić w człowieku" przeprowadzony podczas tegorocznego Festiwalu Nauki - czerwiec 2015
Choroby nowotworowe stanowią drugą, po chorobach układu krążenia, najczęstszą przyczynę śmierci Polaków. Dlatego tak istotne są badania naukowe mające na celu udoskonalanie metod pozwalających na szybką diagnostykę w tym zakresie. Do grona naukowców, którzy zajmują się tą problematyka badawczą należy także dr inż. Katarzyna Arkusz z Wydziału Mechanicznego UZ.
Wywiad z dr inż. Katarzyną Arkusz pt. "Biosensor pomoże w walce z rakiem"
dr inż. Katarzyna Arkusz została uhonorowana ogólnopolską nagrodą Siemensa w 2015r. za pracę doktorską pt.: "Opracowanie elektrochemicznego biosensora do wykrywania wybranych cytokin na podłożu Ti/Ti02".
Na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się pokaz pracy drukarki 3D. O możliwościach tego sprzętu i o tym co daje on studentom mówiła prof. Elżbieta Krasicka-Cydzik i mgr Chrystian Klonecki-Olech z Zakładu Inżynierii Biomedycznej.
Pokaz pracy drukarki 3D na Wydziale Mechanicznym
'Uniwersytet Zielonogórski może pochwalić się ciekawą, technologiczną zdobyczą. Drukarka 3D, która pozwala tworzyć przestrzenne obiekty to idealne narzędzie dla studentów inżynierii biomedycznej. Dzięki temu urządzeniu można "wydrukować" np. endoprotezę stawu biodrowego, protez, czy części mechanicznych." - www.wzielonej.pl
Wywiad z dr hab. inż. Elżbietą Krasicką-Cydzik oraz mgr inż. Chrystianem Kloneckim-Olech a także całość artykułu można odnaleźć klikając w link: "Nowoczesna technologia na UZ - drukarka 3D"
Cudze chwalicie swego nie znacie
"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - pod takim tytułem opublikowany został wywiad z dr inż. Tomaszem Klekielem, który prezentował wraz z mgr inż. Chrystianem Kloneckim-Olech podczas drzwi otwartych Funduszy Europejskich na Uniwersytecie Zielonogórskim najnowszą pozyskaną przez Zakład Inżynierii Biomedycznej i Koło Naukowe BIOMEDUZ aparaturę. Przedstawione zostały urządzenia wykorzystywane w inżynierii rehabilitacji oraz system modelowania i druku przestrzennego.
Tajemnice nanomateriałów
Inżynieria biomedyczna? Na Uniwersytecie Zielonogórskim ten kierunek kojarzy się z prof. Elżbietą Krasicką-Cydzik. Jest jego twórczynią wraz z grupą uczonych. Jego pracownicy mogą się pochwalić wieloma naukowymi osiągnięciami.
Pełna treść wywiadu z dr hab. inż. Elżbietą Krasicką-Cydzik.
"Kręgosłup wygrał z czołgiem" - wywiad z profesorem Romualdem Będzińskim, jednym z najważniejszych twórców polskiej biomechaniki.
"Praca naukowca nie może ograniczyć się tylko do pisania publikacji i siedzenia w laboratorium. Uważam, że naukowiec powinien dać coś od siebie materialnego, czyli gdzieś coś wdrożyć". O swoich doświadczeniach zdobytych podczas stażu w firmie FAF Polska w ramach projektu Akcelerator Innowacji, opowiada dr inż. Agnieszka Kaczmarek z Zakładu Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechanicznego UZ.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec